Arena (UK) – Nové Mesto nad Váhom (#410)

Arena včera odohrala svoj jediný slovenský koncert v klube Blue Note v Novom Meste nad Váhom. Vypredaný.

Niečo po 20:00 hod. sa na pódium dostavila pätica Damian Wilson (spev), John Mitchell (gitara), Clive Nolan (klávesy), Kylan Amos (basgitara) a Mick Pointer (bicie). Prvá vec, ktorá ma zaujala – Johnovou hlavnou gitarou sa stal čínsky Squier. Teda aspoň v ten večer. Viem to, pretože som sedel pri stole hneď vedľa jeho gitár. 🙂 Na prog kapelu celkom nečakané, ale bol to príklad toho, že keď má niekto tón v rukách, môže zahrať takmer na čomkoľvek.

Arena (UK)

Druhá zaujímavosť: Damian, nový spevák skupiny, veľmi dobre zapadol do zostavy a celý večer odspieval s neuveriteľnou ľahkosťou. Stíhal navyše neustále vtipkovať, predstavil postupne všetkých členov a pri Mickovi prezradil, že stál nielen v začiatkoch legendy Marillion, ale vymyslel dokonca aj ich názov. V podobnom pube, v akom sa odohrávalo včerajšie vystúpenie.

Sedenie rovno pri Johnovi malo ešte jednu výhodu: nenápadne som si odfotil jeho setlist a mal tak prehľad o celom programe. 🙂 Show začala singlom Time Capsule z propagovaného nového albumu The Theory of Molecular Inheritance. Za mňa výborný úvod. Samozrejme, z novinky ešte zaznelo pár kúskov – napr. piesne The Equation alebo Life Goes On, v ktorej výdatne spolupracovalo publikum. 🙂 Chlap(c)i však nezabudli ani na svoje predchádzajúce nahrávky a dočkali sme sa i songov Rapture, Don’t Forget to Breathe či The Visitor. Po inštrumentálnej a speváckej stránke by sa dalo týmto ostrieľaným muzikantom máločo vyčítať, takže asi nikto neodchádzal sklamaný.

Príjemný rockový večer podčiarkol príchod kapely k merch stánku a tak ste si mohli kúpiť platne a cédečka z ich bohatej diskografie a zároveň si ich nechať od všetkých podpísať. Ja som si tentoraz zobral na pamiatku bubenícku paličku od legendy, ktorá stála pri zrode dvoch výborných kapiel. 🙂


Johny, Poetry in Telegrams

———————————

Sledujte aj naše ďalšie stránky, sociálne siete a streamovacie služby – TU sú všetky pokope (kliknite)

Advertisement

Komentáre sú uzavreté.