Ildikó Kali, FEELME, O.B.D. – Modra (#407)

Z vagónu Modranskej železnice vystúpili 26. 8. 2022 traja hudobní hostia…

V Modre konečne vznikla “železnica”, no nejde o dopravnú spoločnosť, ale o miesto, kde sa od apríla 2022 konajú pestré kultúrne podujatia. 🙂 Na štvrté z nich sa mi konečne podarilo prísť – moja ex-kapela Feelme (hrajúca svojské rockové verzie filmových melódií) tu totiž oslávila 20 rokov na scéne.

Modranská železnica

Úvodné divadelné predstavenie RozKrávka (Divadlo PIKI) som síce nestihol, ale nasledujúcu hudobnú časť už áno. Dusný augustový večer odštartovala pesničkárka Ildikó Kali, ktorá má v talóne niekoľko rôznych programov a ktorú si asi viacerí pamätáte najmä zo skupiny Romanika. Do Modry však prišla iba sama s akustickou gitarou a odspievala príjemný polhodinový koncertný set.

Ildikó Kali

V zákulisí, kde som sa pohyboval najčastejšie, sa už na scénu chystali oslávenci, ale pred zvukovou skúškou ešte zaznelo z reprákov niekoľko piesní zosnulého muzikanta Jula Kasu. Venovali sme mu “minútu potlesku”.

Približne o 20:00 hod. začali svoje vystúpenie Feelme a tak som si zaspomínal na inštrumentálne skladby, ktoré som sám kedysi hrával a mnohé i aranžoval. 🙂 V skupine som pôsobil v rokoch 2008 až 2012 a odohrali sme spolu kvantum koncertov. Ani pri tejto príležitosti nemohli v setliste chýbať songy ako Lost in Space, Knight Rider či singlovka P. F. (Pulp Fiction), ktorú sme kedysi nahrávali u Milana Malíka – v M2 štúdiu.

Feelme

Kapela má momentálne novú zostavu – okrem Pettra Bittnera (autor projektu Feelme i Modranskej železnice; bubeník) v nej účinkuje Lukáš Komenda (gitara) a Miki Michelčík (basgitara) a toto bol ich druhý spoločný koncert. Na pódiu sa však predstavil aj jeden nečakaný hosť – Viktor Hidvéghy, známy slovenský krotiteľ basových strún, ktorý bol kedysi súčasťou Feelme, ale pre pracovnú vyťaženosť nestihol hrať na žiadnom spoločnom koncerte. V piatok večer sa konečne objavil v medley, ktoré začína známou melódiou z filmu Policajt z Beverly Hills. 🙂 Na pódiu prišlo i ku gratuláciám a k spomienke na minulé zostavy, nechýbala ani torta s logom a jedným z darov bola dopravná značka “Feelme 20”. Koncertný set sa musel nakoniec o pár piesní skrátiť (záver patril hitu Ghostbusters), aby stihli do 22:00 hod. hrať aj poslední hostia programu.

Tými boli O.B.D. a naozaj ma prekvapili. Nehrali totiž v plnej zostave, ale iba s dvomi gitarami, avšak ich akustický set znel skutočne veľmi dobre, prirodzene a výborne sa hodil k atmosfére teplej letnej noci. Počuli sme aj ich najväčšie hity – Takto to funguje a legendárne Komáre. 🙂 Pri tejto príležitosti by sa inak hodila dajaká pieseň o otravných muškách, ktoré stále dobiedzali… 🙂

Akcia mala každopádne skvelú atmosféru a nezabilo ju ani takmer neznesiteľné počasie. Stretol som tu množstvo starých i nových kamarátov, takže pre mňa pekné ukončenie letných prázdnin… 🙂


Johny, Poetry in Telegrams

———————————

Sledujte aj naše ďalšie stránky, sociálne siete a streamovacie služby – TU sú všetky pokope (kliknite)

Advertisement

Komentáre sú uzavreté.