Coachella 2022, Day 2 & Day 3 (#392)

Deň 2 + 3 na (online) Coachelle a moje postrehy… 🙂

Sobota, 16. 4.

Sobotňajší program bol pre mňa menej atraktívny a nemal som toľko času na sledovanie, keďže Veľká noc si vyžaduje aj iné činnosti, no minimálne dve vystúpenia sa mi páčili:

  • Caroline Polachek

Caroline registrujem už dlhšie a zaujalo ma tiež jej nedávne spoločné turné s Francúzkou Oklou, ktorú mám naozaj rád. Tu však účinkovala iba sama so svojou minikapelou (o tomto modeli som sa rozpísal už minule) a bola to veľmi príjemná show. Alternatívny pop, ak chcete žánrové zaradenie. Polachek mi inak v mnohom pripomenula moju ďalšiu obľúbenkyňu – Imogen Heap. A ak sa vám zdá jej priezvisko povedomé zo slovenského prostredia, vedzte, že Carolinin prastarý otec pochádzal z obce Lastomír. 🙂 Samozrejme, zaznela vlastná tvorba speváčky/autorky – napr. Sunset, Hey Big Eyes, Smoke, Door ale aj coververzia írskej súrodeneckej skupiny The Corrs – Breathless.

  • Billie Eilish

Headliner soboty bol jasný. Billie je síce generačne trochu inde a nemusí sa páčiť každému, no nedá sa jej uprieť hneď niekoľko pozitív:

Je veľmi dobrá speváčka a dokázala to aj pri tomto vystúpení.

Má v zálohe viacero silných songov a hneď prvý hit ju vystrelil do najvyššej ligy.

Má nesmierne talentovaného brata, ktorý je súčasťou jej minikapely (áno, opäť je tu táto téma). 🙂

Čerešničkou na torte jej festivalového koncertu bolo hosťovanie Damona Albarna (Blur, Gorillaz). Billie ho počastovala viacerými komplimentmi a nechýbalo spoločné spievanie, logicky. 🙂

Nedeľa, 17. 4.

Z množstva kapiel, spevákov a speváčok posledného festivalového dňa sa pozrime na túto zostavu… 🙂

Nadchla ma hneď prvá trojica vystupujúcich – Surf Curse mali punkové nasadenie a bláznivé kostýmy, Yola panovala veľkým hlasom a silnými refrénmi a Emotional Oranges predviedli asi najväčšiu chémiu celého dňa. Spevák A a speváčka V spievajú niečo ako nekonečný r’n’b duet a pôsobia na pódiu veľmi milo a prirodzene.

Na beabadoobee som sa tešil od začiatku, pretože jej single poznám a cením si, že so spoluhráčmi fungujú ako kapela, ako jeden celok, nie je to len model “speváčka + najatí hudobníci”. Piesne štvorice na pomedzí alternatívneho popu a rocku znejú veľmi dobre aj naživo. K popularite tejto sympatickej frontwoman inak určite prispieva aj exotický zjav. 🙂

Nesmiem zabudnúť ani na Finneasa, brata Billie Eilish, ktorý si na festivale strihol samostatný koncert. Síce za svetla, bez veľkej scény a iba s bubeníkom + ďalším hudobníkom, no veľmi fajn číslo.

A ideme k headlinerom. Doja Cat je žena mnohých tvárí a jedna z najtalentovanejších performeriek súčasnosti – spieva, rapuje, tancuje a vždy pri tom vyzerá výborne. Nechýba ani profi skupina a tanečnice. A veľká scéna, kde sa stále niečo deje. Mňa presvedčila najmä v období, kedy svoj hit Say So spievala pri každom vystúpení v inom žánri. 🙂 A v pozmenenej verzii s metalovou gitarou Seana Rosatiho zaznel i tentoraz. Super!

Pozrel som si aj Talianov Måneskin, ktorým od výhry na Eurovízii proste ide karta. Surový rokenrol s výborným frontmanom. Keby všetci výhercovia spomínanej súťaže zneli naživo aspoň takto, bolo by dobre… 🙂 Kapela zahrala i vďačný cover Beggin’, ktorý im takisto pristane. Svoj set zakončili protivojnovou Gasoline.

No a Coachella weekend uzavrel The Weeknd. Neviem si pomôcť, ale ak na fakt veľkom koncerte nehrá živá kapela, prípadne aspoň niektoré nástroje nehrajú naživo, je to pre mňa skôr karaoke večer. Pritom napríklad Blinding Lights je výborný singel… Škoda, snáď to bude nabudúce so živými muzikantmi.

V každom prípade treba byť vďačný za tri dni muziky, ktoré festival ponúkol. Slovensko festivalová sezóna ešte len čaká a dúfajme, že sa podarí zasa všetko oživiť tak, ako sa to podarilo po dvoch rokoch na Coachelle…Johny, Poetry in Telegrams

———————————

Sledujte aj naše ďalšie stránky, sociálne siete a streamovacie služby – TU sú všetky pokope (kliknite)

Advertisement

Komentáre sú uzavreté.