Coachella 2022, Day 1 (#391)

Hurá, po covidovej pauze sa opäť hlási Coachella! 🙂

Našťastie, vracia sa v pôvodnom formáte – s online streamom z rôznych pódií. Megafestival prilákal veľké mená na stage i do publika, no je tiež príležitosťou nájsť pár nových tvárí, ktoré ešte časom zažiaria.

Piatok (15. apríla 2022) odštartovala trojica Princess Nokia, The Hu a The Regrettes a zahviezdili najmä mongolskí “hrdelníci”, ktorí sa zároveň stali naj-heavy číslom prvého dňa. Výborný zvuk a vokály, ktoré by mohli ísť rovno na nahrávku. The Hu sú pre mňa stále trochu exotikou, ale za toto vystúpenie im patrí veľká poklona. Nechýbali hitovky Wolf Totem a Yuve Yuve Yu. 🙂

Z ďalšej trojky vystupujúcich si moju pozornosť získala Bishop Briggs. Myslím, že toto je cesta pre popové speváčky – nie iba jeden DJ, ktorého mala napríklad Princess Nokia, ale radšej sprievodná mini-kapela. V tomto prípade bubeník, multiinštrumentalista + nahraté hudobné podklady. BB má navyše výrazný hlas a veľmi autentický prejav. Najsilnejším momentom bola skladba High Water, venovaná zosnulej sestre.

Ďalej som bol celkom zvedavý, či Mika ešte dokáže zaspievať svoj najväčší hit – Grace Kelly. Refrén totiž znie ako hlasové cvičenie. 🙂 Dosť často síce nechal spievať obecenstvo, ale s úlohou sa popasoval so cťou. 🙂 Do podobnej pop kategórie mi inak zapadli aj traja ďalší páni – Role Model, Still Woozy a Omar Apollo, hoci posledný menovaný viac koketuje so soulom.

Carly Rae Jepsen by som nespoznal. 🙂 Predsa len pár litrov vody pretieklo od čias Call Me Maybe… 😀 Stala sa z nej sebavedomá popová speváčka so živou kapelou. A je blond. 🙂 Ale teda najväčší hit nemohol nezaznieť!

Všetko sa stihnúť nedalo, aby bolo jasné, no najviac som sa z prvého večera tešil na dve atrakcie: The Marías a Phoebe Bridgers.

The Marías je indie-popová kapela s Portoričankou Maríou Zardoyou na čele. Jej príjemný hlas/vzhľad a chill muzika s rôznymi vplyvmi z tejto skupiny urobili za poslednú dobu jednu z najväčších hviezd alternatívnej scény. A naozaj právom. All I Really Want Is You je singel, ktorý nedostanete z hlavy.

Phoebe Bridges. Americká pesničkárka, ktorá nemá problém hrať na metalových gitarách B. C. Rich či rozbiť na koncerte svoju barytónku Danelectro. 🙂 Intro, na ktoré nastupovala: Disturbed – Down with the Sickness. 😀 S nástupom prvých tónov sa však všetko upokojilo a rozruch vlastne nastal až v záverečnej I Know the End, ktorú mám od nej najradšej, pretože vybočuje z radu svojím živelným finále. Inak šikovné pesničkárstvo v netradičnom obale, ale to už asi o nej viete…

Pozrel som si aj Harryho. Nie Pottera. Harry Styles vystúpenie odpálil čerstvým singlom As It Was. V čiernom chlpatom kožuchu. 🙂 Ťažko mu však inak niečo vyčítať – hlasivky mu slúžia veľmi dobre, hral na gitare, behal po pódiu, kapela s viacerými ženami znela takisto fajn… Len už som bol z celodenného počúvania taký unavený, že mi noty doslova trčali z uší… 🙂

TO BE CONTINUED (Day 2 + Day 3)Johny, Poetry in Telegrams

———————————

Sledujte aj naše ďalšie stránky, sociálne siete a streamovacie služby – TU sú všetky pokope (kliknite)

Advertisement

Komentáre sú uzavreté.