Korn – Requiem Mass, Global Livestream (#389)

Korn opäť posunuli hranice metalových koncertov.

Asi ste postrehli, že vo februári mal vyjsť ďalší štúdiový album neúnavných Američanov, ale kto by bol povedal, že jeho uvedenie do života 3. 2. 2022 bude vlastne akousi omšou za tých, ktorých sme v týchto zvláštnych časoch stratili. Akcia sa konala v metodistickom kostole (Hollywood United Methodist Church) a scéna so sviecami a speváckym zborom pôsobila naozaj majestátne.

Koncert začal rovnomenným dielom, ktoré v 19. storočí skomponoval pre orchester, organ a zbor francúzsky hudobný skladateľ Gabriel Fauré. Išlo však len o úvodné dve časti. Počas tej druhej na pódium prišli Jonathan, Head, Munky, Ray a zaskakujúci basgitarista Ra Diaz. Následne zazneli prvé tóny akustického setu samotnej kapely – song Falling Away from Me. Zo začiatku bol spev trochu utopený, ale postupne sa zvuk zlepšil. Korn zahrali akusticky ešte dve staršie skladby – Alone I Break a No One’s There, obe z albumu Untouchables.

Päť ďaších songov sa už valilo v plnom nasadení. Chlapci rýchlo vymenili gitary, Ray presadol za väčšie bicie a začalo sa uzdravovať – Start the Healing. 🙂 Prvý singel vyšiel ešte minulý rok a treba povedať, že sa vážne vydaril a je jednou z najlepších pesničiek na albume. Z trojice Lost in The GrandeurHopeless and BeatenWorst Is on Its Way, ktorá nasledovala, mám najradšej poslednú spomenutú skladbu. Okrem iného v nej môžete počuť Jonathanov povestný sket. Song Let The Dark Do The Rest s chytľavým refrénom ukončil ochutnávku nového albumu a pätica hudobníkov po symbolickom zatvorení truhly, ktorá bola vystavená pred pódiom, odišla uličkou v kostole, za potlesku prítomných divákov a hostí.

Bola to veľmi dôstojná akcia a neviem o tom, že by niektorá veľká metalová kapela poňala svoj koncert alebo predstavenie nového materiálu takýmto nezvyčajným spôsobom. Koncert Monumental v apríli 2021 bol veľkolepý, “omša” Requiem Mass však mala zasa iné čaro a dokonca istý duchovný rozmer.Johny, Poetry in Telegrams

———————————

Sledujte aj naše ďalšie stránky, sociálne siete a streamovacie služby – TU sú všetky pokope (kliknite)

Advertisement

Komentáre sú uzavreté.