Jinjer – Hellfest from Home, Live (#374)

Šialený line-up Hellfestu 2022 už obletel internet, ale víkend bol v znamení tohtoročnej online verzie festivalu – Hellfest from Home.

Na zozname ma najviac zaujali Ukrajinci Jinjer a tak som sobotu 19. 6. od 22:00 hod. obetoval ich hodinovému vystúpeniu na hlavnom stejdži. Ešte nedávno Tatiana fajčila cigaretku dva metre odo mňa v útrobách Randalu a dnes sa preháňa po najväčších pódiách sveta. 🙂 Treba však povedať, že zaslúžene.

Kapela začala show songom On the Top a hneď bolo jasné, že i obraz a zvuk budú top. 🙂 Singlovku I Speak Astronomy Jinjer odpálili na pozícii číslo 3 a aj najvyššie položené tóny odspievala speváčka s prehľadom. Mám rád najmä melodické pasáže z tvorby skupiny a tak ma potešili časti z Judgement (and Punishment) či Teacher, Teacher! Záver koncertu patril novinke Vortex z nadchádzajúceho albumu Wallflowers.

Štvorica je vo výbornej forme a asi nie je nič podstatné, čo by sme im mohli vyčítať. Za mňa len trochu viac melodických motívov v tvorbe a absenciu Pisces v tomto setliste, hoci chápem, že už sa svojej najznámejšej piesne zrejme prejedli…


Johny, Poetry in Telegrams

……………………………………………………………………………………………………………

Bandcamp Poetry In Telegrams – our Bandcamp, MP3, CDs

YouTube-kanál Poetry In Telegrams – our videos

Instagram Poetry In Telegrams – our Instagram

FB stránka Poetry In Telegrams – our Facebook

Twitter Poetry In Telegrams  – our Twitter

Blog Poetry In Telegrams – our blog

Bandzone Poetry In Telegrams – our Bandzone

Oficiálna webová stránka Poetry In Telegrams – our official website

Advertisement

Komentáre sú uzavreté.