Myrkur – Act I: Acoustic and Solitary (#372)

Obstála Myrkur aj akusticky?

Kto sleduje túto Dánku od začiatku, vie že najskôr rozvírila pokojné hladiny black metalu. 🙂 Jej ostatný album je však v podstate folkovým dielom a ukázala na ňom, že akustická poloha je pre ňu ako šitá na mieru. Unplugged koncertík utkaný z jej doterajších hitov teda nie je prekvapením.

21. mája 2021 sme mohli vidieť online vystúpenie s názvom Act I: Acoustic and Solitary, v ktorom predviedla svoje pesničky v klavírnom (jedenásťkrát) a gitarovom (raz) šate. Iba ona a hudobný nástroj. Tucet skladieb pochádzal z rôznych období jej tvorby a mne sa najviac páčili tieto:

Juniper – song zo samostatného EP s pochmúrnym klipom s mŕtvymi zvieratkami. Vďaka klavíru vyznel ešte clivejšie.

Måneblôt – druhá pieseň na albume Mareridt, ako stvorená pre klavírnu verziu. Veľmi pôsobivé.

Funeral – pri tejto pesničke Myrkur vzala do rúk svoju gitaru B.C. Rich Warlock (!) a pôvodný duet (feat. Chelsea Wolfe) odspievala sama. Krásne.

Gudernes Vilje – song z aktuálneho albumu Folkesange, pri ktorom Myrkur upozornila, že sa onedlho môžeme pozrieť i na druhú časť streamu – The Folkesange Live Experience.

Onde Børn – prvý klip Dánky, ktorý si pamätám a pri ktorom som si povedal: Áno, pekne to robí! Aj v akustickom prevedení je to veľmi príjemná skladba.

Stream zostáva na stránke speváčky celý víkend a kto dáva prednosť celej kapele, o týždeň je tu Myrkur so spomínanou koncertnou verziou albumu Folkesange. Už trailer je vydarený! 🙂


Johny, Poetry in Telegrams

……………………………………………………………………………………………………………

Bandcamp Poetry In Telegrams – our Bandcamp, MP3, CDs

YouTube-kanál Poetry In Telegrams – our videos

Instagram Poetry In Telegrams – our Instagram

FB stránka Poetry In Telegrams – our Facebook

Twitter Poetry In Telegrams  – our Twitter

Blog Poetry In Telegrams – our blog

Bandzone Poetry In Telegrams – our Bandzone

Oficiálna webová stránka Poetry In Telegrams – our official website

Advertisement

Komentáre sú uzavreté.