Sevendust – Seasons, Live (#364)


Pozor, tu sa hrá prvá liga…

Američania Sevendust boli vždy výbornou live kapelou a potvrdil to aj včerajší stream, v ktorom naživo predviedli svoj album Seasons z roku 2003.

Obyčajne mávam po každej podobnej akcii zapísaný papier s poznámkami, ale tentoraz som nemal poznačené takmer nič. 😀 Ťažko bolo venovať pozornosť niečomu inému, než prúdu výborných skladieb a šťavnatého zvuku.

Obrázok má prázdny alt atribút; jeho názov je 7dust_4.jpg

Čo povedať k setlistu? Aj tí menej premýšľaví asi pochopili, že sa hrali postupne všetky songy od Disease až po Face to Face. Najväčší hit zo Seasons, Enemy, zaznel z pozície č. 2 a treba povedať, že ide o jednu z najlepších piesní celej nu metalovej generácie. Už len to, že v ňom spievajú všetci členovia kapely a svoje party majú aj rôzne rozdelené, pôsobí naživo silou, ktorá zmetie všetko, čo jej stojí v ceste. Niekto si myslí, že hrdelný krik je zbraň najväčšieho kalibru, no to asi nevidel týchto chlapcov na pódiu svorne spievať melodický refrén “So when you fall to the ground and finally get back to reality and no one at all is around – so tell me how does it feel to be the enemy?”.

Ťažko inak vyzdvihnúť naj momenty, pretože album naozaj nemá slabšie miesto, ale teda zapísal som si nakoniec ešte dve veci, ktoré upútali moju pozornosť – “prskavky v Disgrace” i neskôr (asi prvý raz som videl pyrotechniku pri online koncerte za posledné obdobie) a “výborný druhý hlas v Burned Out“, ktorý spieval Clint. 🙂 Všetky výkony však boli presvedčivé a keby kapela urobila Seasons turné, stojím v prvom rade pod pódiom! 🙂Johny, Poetry in Telegrams

……………………………………………………………………………………………………………

Bandcamp Poetry In Telegrams – our Bandcamp, MP3, CDs

YouTube-kanál Poetry In Telegrams – our videos

Instagram Poetry In Telegrams – our Instagram

FB stránka Poetry In Telegrams – our Facebook

Twitter Poetry In Telegrams  – our Twitter

Blog Poetry In Telegrams – our blog

Bandzone Poetry In Telegrams – our Bandzone

Oficiálna webová stránka Poetry In Telegrams – our official website

Advertisement

Komentáre sú uzavreté.