Oklou – Open Stage, New Morning (#354)

Oklou aj v novom roku prekvapuje…

Koncert tejto aktívnej Francúzky je každý raz iný. 23. 1. 2021 si zahrala v rámci programu Open Stage (v réžii Arte Concert) akusticky, vo dvojici. Pomáhal jej gitarista Florian Le Prisé.

Oklou začala dvomi klavírnymi kúskami – Galore a God’s Chariots. Od tretieho songu (Nightime) sa k pianu pridala aj gitara a sprevádzala ďalej takmer všetky piesne až do záveru vystúpenia. Prekvapenie nastalo, keď do rúk zobrala akustický Fender i samotná speváčka. Zatiaľ som ju nevidel vystupovať s gitarkou a hoci je jasné, že jej doménou je klavír a klávesové nástroje, zhostila sa tejto úlohy veľmi dobre. Zahrala si v piesňach SGSY a Being Harsh (cover) a v Another Night dokonca siahla po basgitare. 🙂

Príjemný prúd melódií občas prerušilo ladenie či pár slov v angličtine alebo vo francúzštine. A občas šramot hlavového mikrofónu. 🙂 Finále koncertu patrilo hitu Unearth Me, piesňam Fall, I Didn’t Give Up on You a záverečnej miniatúre (outro k IDGUoY) – Backpack. Niekomu by možno kazil dojem zo spevu auto-tune (Cher effect), ale Oklou ho používa tak decentne, že si ho často ani neuvedomíte. Okrem toho výborne dotvára jej výraz a stáva sa akoby ďalším nástrojom.

Baví ma toto dievča. 🙂

Johny, Poetry in Telegrams

……………………………………………………………………………………………………………

FB stránka Poetry In Telegrams – our Facebook

YouTube-kanál Poetry In Telegrams – our videos

Bandcamp Poetry In Telegrams – our Bandcamp, MP3, CDs

Twitter Poetry In Telegrams  – our Twitter

Blog Poetry In Telegrams – our blog

Instagram Poetry In Telegrams – our Instagram

Bandzone Poetry In Telegrams – our Bandzone

Oficiálna webová stránka Poetry In Telegrams – our official website

Advertisement

Komentáre sú uzavreté.