Blood Red Shoes – Livestream, October 24 (#346)

V sobotu večer stránka Veeps privítala ďalšiu kapelu – mohli sme si pozrieť netradičný koncert dvojice Blood Red Shoes (UK).

Prenos mal bežať od 20:00 hod. nášho času, technické problémy však začiatok posunuli o cca 75 minút a pripomenulo mi to trable reálnych koncertov. 🙂

Počas dvoch úvodných piesní ešte stream neznesiteľne skákal, ale od tretieho songu sa veci našťastie konečne dali do poriadku. Laura-Mary Carter a Steven Ansell hrali v miestnosti s trblietavým zeleno-ružovým závesom a nočnými lampami – bez bicích a veľkej aparatúry. Nebol to však ani tradičný “unplugged” s akustickými nástrojmi – na scéne totiž boli Fender Telecaster a Rhodes piano. Ak poznáte The Bang Bang Bar zo seriálu Twin Peaks, je to presne to miesto, kam by sa duo s týmto vystúpením hodilo.

Čo sa týka výberu piesní – zazneli tu rôzne obdobia tvorby, ale najviac sa asi hralo z aktuálnej dosky Get Tragic – napr. Eye to Eye alebo Beverly. Potešila však aj éra In Time To Voices a rovnomenná skladba z tohto albumu či krásna The Silence and the Drones. BRS zahrali aj úplnú novinku, ktorá sa – ak som správne postrehol – volá Sucker. Záver show patril poslednej piesni z LP Fire like This – Colours Fade.

“Krvavočervení” zneli v tomto režime veľmi príjemne, snovo, výborne spievali a byť nimi, urobím jednu výberovku s takýmito verziami piesní. 🙂 A aby som nezabudol, Laura-Mary mala naozaj obuté blood red shoes. 🙂


……………………………………………………………………………………………………………

FB stránka Poetry In Telegrams – our Facebook

YouTube-kanál Poetry In Telegrams – our videos

Bandcamp Poetry In Telegrams – our Bandcamp, MP3, CDs

Twitter Poetry In Telegrams  – our Twitter

Blog Poetry In Telegrams – our blog

Instagram Poetry In Telegrams – our Instagram

Bandzone Poetry In Telegrams – our Bandzone

Oficiálna webová stránka Poetry In Telegrams – our official website

Komentáre sú uzavreté.