Download Festival trochu inak (#336)

Je fajn, že sa obľúbené festivaly divákom pripomínajú alternatívnou formou, keď už sa tento rok nemôžu uskutočniť normálne…

Download pre nás pripravil tri príjemné dni zostrihov z minulých ročníkov a popreplietal to rôznymi rozhovormi a vstupmi. Škoda, že niekedy bolo viac rozprávania ako muziky, ale na druhej strane treba pochváliť kvalitu zaznamenaných koncertov – čo sa týka obrazovej i zvukovej stránky.

V piatok som sa spamätal trochu neskôr, ale stihol som všetko od Biffy Clyro až po teatrálny KISS. Najviac som sa, prirodzene, tešil na Deftones. Ich štvrťhodinka pozostávala z aktuálneho rozhovoru s Abem (redaktorke však stále vypadával zvuk a tak sme počuli iba bubeníkove odpovede) a z dvoch piesní – Rocket Skates a Diamond Eyes. Hoci mám aj obľúbenejšie songy, obraz i zvuk bol výborný a v skvelej forme boli aj Chinove hlasivky.

Zo soboty ma najviac zaujímali Poppy a Gojira. 🙂 Z repertoáru Poppy sme sa však dočkali iba jednej skladby – a dokonca ani nie live vystúpenia, ale videoklipu Sit/Stay. Gojira predviedla live Stranded, ak mi niečo neuniklo, no treba povedať, že jeden song mali už v piatkovom programe. Celkom fajn bol nakoniec aj návrat do najlepších čias Iron Maiden – pripomenul som si piesne Aces High, Fear of the Dark či Hallowed Be Thy Name.

 

baby_metal_download_net

BABYMETAL

 

V nedeľu začal hlavný program už od 17:25 hod. a headlinerom boli System of a Down.  Oveľa viac ma však zaujímali Baroness, ktorí zahrali z izolácie a organizátori pustili aj čo-to z ich koncertu na festivale. Mohli sme tak počuť i jeden z ich najväčších hitov – Shock Me. Ďalší Američania, djentlmeni Periphery, sa tuším predsa len hodia viac do klubov ako na veľké pódiá. Aspoň z tohto vystúpenia som mal taký pocit… Prekvapili ma však BABYMETAL. Výborný zvuk, zohratá kapela a veľmi slušná speváčka – Suzuka Nakamoto. Ich Karate mi v hlave hučí doteraz. 🙂 Korn predviedli svoj dobrý štandard, no od SOAD mohli chlapci vybrať i väčšie pecky. Nakoniec však prišiel rad aj na Toxicity či Lost in Hollywood.

Uvidíme, čo nám pripravia ďalšie festivaly, ale v tejto post-corona dobe musí byť človek vďačný aj za drobné radosti… 🙂

 

…………………………………………………………………………………………………………………..

 

FB stránka Poetry In Telegrams – our Facebook

YouTube-kanál Poetry In Telegrams – our videos

Bandcamp Poetry In Telegrams – our Bandcamp, MP3, CDs

Twitter Poetry In Telegrams  – our Twitter

Blog Poetry In Telegrams – our blog

Instagram Poetry In Telegrams – our Instagram

Bandzone Poetry In Telegrams – our Bandzone

Oficiálna webová stránka Poetry In Telegrams – our official website

Advertisement

Komentáre sú uzavreté.