NAJ koncerty r. 2019 (#323)

Začíname bilancovať… 🙂

Tento rok som absolvoval naozaj veľa koncertov a koncertíkov, takže bude z čoho vyberať. Poďme na to… 🙂

 

NAJ PROG KONCERT

Haken v Bratislave ukázali, že s nimi v rámci progresívneho metalu treba rátať. Show som si užil z prvého radu a report z 11. júla nájdete TU.

 

NAJ DOOM KONCERT

10. novembra sa do Randalu dovalila celá doomová horda, no vyčnievali najmä Fíni Swallow the Sun. Veľmi sme ich v tej tme nevideli, ale zahrali presvedčivo. 🙂 Venoval som im 317. blog post.

 

NAJ THRASH KONCERT

Konečne som po všetkých tých rokoch videl naživo Destruction a vôbec to nebola zlá jazda! Žáner už síce viac-menej vyčerpal svoje možnosti, ale tí, ktorí stáli pri jeho počiatkoch, si zaslúžia našu úctu… 🙂 Viac o show v decembrovom článku.

 

NAJ POWER KONCERT

Bežne na koncerty tohto štýlu nechodím, ale chcel som konečne vidieť Rolanda Grapowa a jeho Masterplan. 🙂 Viac o koncerte TU.

 

NAJ INŠTRUMENTÁLNE KONCERTY

Dve vážne záležitosti boli v priebehu pár týždňov v bratislavskom MMC. 2. októbra tu mal svoju show veľký Paul Gilbert a som rád, že som si mal možnosť s ním pokecať a tiež si na chvíľu zahrať na jeho Ibanezke – foto a spomienky v tomto článku. 🙂

 

gilbert_stefecek_cb

Johny (Poetry in Telegrams) & Paul Gilbert

 

17. 11. som mal stretnutie s ďalším veľkým hudobníkom – s Marcom Minnemannom, ktorý si v Majesticu zamuzicíroval s The Aristocrats, ale pred časom tiež nahral moje najnovšie EP – POETRY IN TELEGRAMS – I, Koheleth. Viac o všetkom TU. 🙂

 

NAJ POP (?) KONCERT

Asi viacerých prekvapilo vystúpenie TATA BOJS na Modranskom vinobraní, no v každom prípade to bola výborná akcia – len výnimočne sa človeku podarí tancovať a spievať hneď vedľa frontmana. 😀 Takto to tam vyzeralo – KLIK.

 

NAJ ROCK KONCERT

Tu nie je čo váhať. A ide asi aj o koncert roka vôbec. To, čo predviedli Skunk Anansie 1. augusta vo vypredanom MMC, na to treba mať frontwoman ako Skin, výborné pesničky a zohratú partiu. Kto nebol, mal by ľutovať. Report v augustovom blog poste.

 

Samozrejme, nie všetky akcie, ktoré som chcel vidieť, som i reálne stihol. Žiaľ, nedalo sa. Apropo, vaše naj? Dajte do komentov na FB, ak máte chuť… 🙂

 

…………………………………………………………………………………………………………………..

 

FB stránka Poetry In Telegrams – our Facebook

YouTube-kanál Poetry In Telegrams – our videos

Bandcamp Poetry In Telegrams – our Bandcamp, MP3, CDs

Twitter Poetry In Telegrams  – our Twitter

Blog Poetry In Telegrams – our blog

Instagram Poetry In Telegrams – our Instagram

Bandzone Poetry In Telegrams – our Bandzone

Oficiálna webová stránka Poetry In Telegrams – our official website

 

 

 

Advertisement

Komentáre sú uzavreté.