Jinjer, The Agonist, Khroma, Space of Variations – Bratislava (#322)

21. decembra sa konal posledný veľký metalový koncert r. 2019.

Myslím tým posledný na Slovensku. A posledný s výraznými zahraničnými hosťami. 🙂

Večer v MMC začali Ukrajinci Space of Variations. Slušné nasadenie, ale ubral by som z tej elektroniky – tá tam niekedy bola ako päsť na oko. Inak však sympatický výkon.

Fíni Khroma boli druhou kapelou večera a hoci prvé dva songy mi akosi nesadli, ďalej sa to výrazne zlepšovalo a to do takej miery, že ich záverečná pieseň Machinal sa stala pre mňa high-lightom podujatia.

 

View this post on Instagram

Khroma in Bratislava. #khroma #metal

A post shared by Johny Stefecek (@poetryintelegrams) on

 

The Agonist (CAN) boli doteraz akosi mimo môj horizont, tak som bol zvedavý, či sa niečo zmení. Treba povedať, že koncert odohrali profi a Vicky je naozaj ukážková frontwoman, za čo som ju aj osobne pochválil. 🙂 Škoda len, že tento typ melodického death metalu nie je úplne moja krvná skupina…

 

agonist_j

Johny & The Agonist (Photo: Robin)

 

Ukrajinskú atrakciu Jinjer som za pomerne krátke obdobie videl už tretíkrát. Skupina za ten čas narástla takým spôsobom, ako málokto v rámci poslednej dekády na metalovej scéne. Najväčšiu zásluhu na tom má určite Tatiana Shmailyuk, speváčka s výborným hlasom, ktorá by sa nestratila ani v akomkoľvek inom žánri.

 

 

Zvuk bol v porovnaní s minulým vystúpením v MMC o level lepší a setlist bol vyskladaný z najlepších piesní kvarteta. Stále však mám pocit, že by to chcelo viac “hitov” (nechápte ma zle, nečakám rádiové pesničky pre Rádio Expres). Najvýraznejšia skladba – Pisces – prišla nakoniec ako prídavok a uzavrela celú show.

Suma sumárum, tento metalový večer priniesol pomerne vyrovnané výkony, veľa muziky za málo peňazí a urobil sympatickú bodku za koncertným rokom 2019. 🙂

 

…………………………………………………………………………………………………………………..

 

FB stránka Poetry In Telegrams – our Facebook

YouTube-kanál Poetry In Telegrams – our videos

Bandcamp Poetry In Telegrams – our Bandcamp, MP3, CDs

Twitter Poetry In Telegrams  – our Twitter

Blog Poetry In Telegrams – our blog

Instagram Poetry In Telegrams – our Instagram

Bandzone Poetry In Telegrams – our Bandzone

Oficiálna webová stránka Poetry In Telegrams – our official website

 

Advertisement

Komentáre sú uzavreté.