Paul Gilbert a jeho hračky (#306)

V stredu 2. októbra 2019 sa v Bratislave konal koncert Paula Gilberta, ale ja som mal možnosť stretnúť sa s ním aj mimo scény.

Paul býva často označovaný za jedného z najmilších ľudí vo svete rockovej gitary a môžem potvrdiť, že je naozaj veľký pohoďák. Jedinou vecou, ktorá trochu sťažuje komunikáciu s ním, sú jeho problémy so sluchom. To je tiež zrejme dôvod, prečo veľmi nechodí medzi ľudí po koncerte.

V každom prípade, mám tu pre vás aspoň pár zaujímavostí, ktoré som sa od neho pred vystúpením dozvedel. Na prvej snímke vidíte jeho aktuálny pedalboard. Prezradil mi však, že ho stále mení, takže toto nebude jeho definitívna podoba. Najviac miesta mu zaberajú distortiony (čo by asi na to povedal Pišta Vandal?). 🙂

 

gilbert_pedalboard

Paulov aktuálny pedalboard

 

Paul sa potrebuje počuť spredu a preto má pred sebou ešte jeden gitarový box navyše. Za chrbtom mu hrá Marshall stack, ako inak. Presnejšie dve hlavy (myslím, že 1987X alebo 1959 HW) a A Cabinet.

 

gilbert_2

Paul Gilbert počas koncertu

 

Najviac ma však zaujímali gitary. Na turné má momentálne tri – dva Fireman modely a jeden klasický PGM. Fialový FRM s 3 minihumbuckermi som si mal možnosť vyskúšať. Má pomerne hrubý guľatý krk (!) a nemá zamykacie mechaniky. Na spodnom cípe tela sú tri magnety pre uchytenie kovového bottlenecku. Ledva som ho odtiaľ odlepil. 🙂

Moja ďalšia otázka sa týkala – ako inak – viacstrunových gitár. Paul skúšal nejaký sedmstrunový model, no nepoužíval klasické ladenie. Má však rád užšie krky, aby mohol z vrchnej strany hmatníka prikladať palec, takže nejaké 7/8/9-strunové modely PGM/FRM asi nemusíme očakávať… 🙂

 

gilbert_stefecek

Johny Štefeček (Poetry in Telegrams) & Paul Gilbert

 

Na záver sme sa spoločne odfotili, podpísal mi nové CD Behold Electric Guitar a pochválil mi výber bubeníkov na mojich nahrávkach (Thomas Lang nahral moje EP Poetry in Telegrams – Songs for Desperate Lovers a Marco Minnemann – EP I, Koheleth). 🙂 Škoda, že sa s Billym Sheehanom nedohodli na nejakom tom jame, keď už bol tiež v Bratislave, ale nedá sa vždy stihnúť všetko, chápem. Koncert o 21:00 hod. bol však dostatočne výživný a asi málokto odchádzal nespokojný. A ak ste ešte nečítali môj report, stačí kliknúť sem – Paul Gilbert & Billy Sheehan, Bratislava.

 

P. S.

V piatok vyšla moja kniha WAR FOR THE POINT OF THE STORY (Poetry in Telegrams Lyrics) – 6€. Objednávky: poetryintelegrams@gmail.com.

 

…………………………………………………………………………………………………………………..

 

FB stránka Poetry In Telegrams – our Facebook

YouTube-kanál Poetry In Telegrams – our videos

Bandcamp Poetry In Telegrams – our Bandcamp, MP3, CDs

Twitter Poetry In Telegrams  – our Twitter

Blog Poetry In Telegrams – our blog

Instagram Poetry In Telegrams – our Instagram

Bandzone Poetry In Telegrams – our Bandzone

Oficiálna webová stránka Poetry In Telegrams – our official website

 

Advertisement

Komentáre sú uzavreté.