Rock am Ring 2019 – Part 1 (#282)

Asi som to už vravel – streamovanie koncertov z veľkých festivalov je výborná vec. Priamy koncertný zážitok to síce nenahradí, ale je to prijateľná náhrada. Vďaka modernej technike sme si tak mohli – a ešte môžeme – aj tento rok pozrieť legendárny Rock am Ring…

piatkový line-up bol výborný. Prvá kapela, na ktorú som bol zvedavý, boli Američania Against the Current. V čele skupiny stojí dievčenská Chrissy Costanza a stáva sa z nej čoraz výraznejšia frontwoman – výborne spieva, skáče, robí mostíky a lieta po pódiu. 🙂 ATC sa pohybujú v podobných vodách ako Paramore či Pvris a začínajú im poriadne šliapať na päty. Najmä nedávny singel Voices, ktorý zaznel ako predposledný song, má veľmi vydarený gitarový riff a hravý feeling.

Alice in Chains nastúpili s miernym meškaním, ale odpálili to hneď jednou zo svojich najlepších skladieb – Them Bones. Postupne pridali aj ďalšie veľké hity – Down in a Hole, Would? či Rooster, no nemohol som sa zbaviť dojmu, že sú nejakí unavení a bez energie.

Z piatkového programu som si ešte pozrel Smashing Pumpkins – legendy, ktoré snáď netreba predstavovať. Svoj set začali piesňou Siva a v priebehu večera prišlo prekvapivo aj na moju obľúbenú The Everlasting Gaze, jeden z najtvrdších zárezov skupiny. Nechýbali ani Ava Adore alebo Disarm a show zakončili hymnou Tonight, Tonight. Hlasy o dobrej forme SP neklamali a nechýbala mi dokonca ani basgitaristka, keďže o ženské vokály sa starala hosťujúca hráčka na klávesy.

Sobota začínala tou najvýživnejšou porciou, akou vôbec mohla – Fever 333. Kapela okolo bývalého speváka Letlive rozmetala všetko, čo jej stálo v ceste. Najenergickejšia rocková úderka na scéne. Ich zmes metalu/punku/coru/hip-hopu rozhýbe aj mŕtveho a to, čo sa deje počas ich koncertov na pódiu, je hotová apokalypsa. 😀

Sympatické koncerty odohrali aj Trivium, Three Days Grace či Architects, ale ja som bol zvedavý predovšetkým na večerný set Bring Me the Horizon, keďže uvažujem nad tým, že si ich niekde v lete pôjdem po rokoch pozrieť.

 

bmth_rar

BMTH

 

Chlapci nastúpili v akýchsi bielych pracovných odevoch (okrem Oliho v červenom) a odpálili song Mantra. Zaznelo tiež veľa ďalších vecí z nového albumu (Medicine, Mother Tongue i Nihilist Blues), ale nezabudlo sa ani na staršie šlágre, hoci žiadny výlet do najtvrdšej minulosti skupiny sa nekonal. Každopádne potešili hlavne piesne z fošne Sempiternal, čo je pre mňa vrchol tvorby BMTH. Aspoň zatiaľ, kedže junáci majú pre nás samé prekvapenie. 🙂 Oliver odspieval celkom v norme, no Matt by si mal trochu viac kontrolovať ladenie svojej basgitary. Za najslabší moment považujem “diskotékové púšťanie” refrénu Nihilist Blues, keďže Grimes nie je prítomná na pódiu a naopak – najsilnejšie bolo crowd-surfovanie asi polovice Nemecka, keď Oli vyzval divákov, aby si s ním prišli dať “high 5” počas hitu Drown. Slušná show!

To be continued… 🙂

 

…………………………………………………………………………………………………………………..

 

FB stránka Poetry In Telegrams – our Facebook

YouTube-kanál Poetry In Telegrams – our videos

Bandcamp Poetry In Telegrams – our Bandcamp, MP3, CDs

Twitter Poetry In Telegrams  – our Twitter

Blog Poetry In Telegrams – our blog

Instagram Poetry In Telegrams – our Instagram

Bandzone Poetry In Telegrams – our Bandzone

Oficiálna webová stránka Poetry In Telegrams – our official website

Advertisement

Komentáre sú uzavreté.