Coachcella 2019, Day 3 (#276)

Posledný deň a pár ďalších zaujímavých mien…

Hneď na úvod streamu ma príjemne prekvapilo austrálske indie trio Mansionair, ktoré kombinuje prvky alternatívneho popu/rocku s elektronikou. Možno by som si želal menej falzetov, no aj tak vcelku sympatická kapela.

Francúzsku speváčku Alice Merton sme už mohli vidieť i v našich končinách. Nemôžem si pomôcť, ale niečo mi v jej prejave vadí – možno istá dávka afektu pri speve. V prirodzenosti ju všetky spomínané mladé Američanky z predchádzajúcich dvoch dní strčili do vrecka. Škoda, hlas má totiž pomerne výrazný.

 

coachcella_19_5

Alice Merton

 

Coachella tento rok privítala aj ďalšiu mladučkú speváčku – Clairo, autorku virálneho videa/singlu Pretty Girl, ktorý si nahrala v r. 2017 sama doma. Aj takto sa dá v dnešnej dobe odštartovať kariéra a nie nadarmo dostáva 20-ročná sympoška na svoju tvorbu nálepku “bedroom pop”. 🙂 Z koncertu som mal však chvíľami pocit, že v tej izbe mala ešte chvíľu zostať, najmä aby doladila intonačné chybičky…

O Sofi Tukker už som písal vo svojom seriáli Rock Music Duos, hoci je pravda, že s tým rockom to u nich až také vážne nie je – je to skôr model: DJ + speváčka a príležitostná gitaristka. 🙂 Musíme však uznať, že na pódiu je táto dvojica naozaj výrazná a robí si veci po svojom. Od alternatívy to má, žiaľ, čoraz ďalej a včerajší nový song s Li Saumet to len podčiarkol. Obyčajná diskotéka.

Synthi-popoví Chvrches sú už na Coachelle ako doma. Ich úspech je postavený na dievčenskom prejave Lauren Mayberry a chytľavých melódiách. Kapela podala svoj štandardný výkon, ale bol by som rád, keby ešte v budúcnosti vedeli niečím prekvapiť a nemyslím tým práve hosťovanie chlapíka s umeleckým menom Marshmello, ktorý prišiel s gitarou participovať na svojom vlastnom songu Here with Me.

A ideme do finále – ladies and gentlemen, Ariana Grande! 🙂

O tom, že Ariana je dobrá speváčka, asi nikto nepochybuje. Druhá vec je, ako so svojím talentom zaobchádza. Niečo o tom napovedá aj prizvanie si NSYNC a Nicki Minaj ako hostí na spoločné piesne… 🙂 Mimochodom, scéna bola pomerne skromná, hlavne ak to porovnám s minuloročným vystúpením Beyoncé. Odspievané však bolo všetko bez najmenších problémov a to považujem za najväčšiu zbraň tejto malej ženy, songy samotné to rozhodne nie sú. Aj keď, pár zaujímavých momentov by sme našli. Páči sa mi napríklad jej hra so slovíčkami v 7 Rings či silný popový refrén v Break Free. Ako vravím – vystúpenie bezchybné, škoda len, že primárne je v jej hľadáčiku rádiový pop (s prvkami r’n’b).

 

To be continued…

 

…………………………………………………………………………………………………………………..

 

FB stránka Poetry In Telegrams – our Facebook

YouTube-kanál Poetry In Telegrams – our videos

Bandcamp Poetry In Telegrams – our Bandcamp, MP3, CDs

Twitter Poetry In Telegrams  – our Twitter

Blog Poetry In Telegrams – our blog

Instagram Poetry In Telegrams – our Instagram

Bandzone Poetry In Telegrams – our Bandzone

Oficiálna webová stránka Poetry In Telegrams – our official website

 

Advertisement

Komentáre sú uzavreté.