Coachella 2019, Day 1 (#274)

Keď nemôžete byť priamo na mieste, pomôže online vysielanie. 🙂 Už je akousi tradíciou, že každý rok hľadám na festivale Coachella zaujímavých umelcov a pokúsim sa o to aj tentokrát.

Prvou pozoruhodnou tvárou v piatok bola pre mňa King Princess, 20-ročné dievča, ktoré sa všetkému okolo muziky priučilo v štúdiu pri svojom otcovi. Suverénne, no príjemné vystúpenie kazili snáď len nahraté sprievodné vokály. Myslím, že minimálne song 1950 ste mohli niekde v éteri zachytiť aj vy a nechýbal ani v piatkovom setliste. Zazneli však aj ďalšie hity (Talia, Upper West Side atď.) a KP finišovala skladbou Ohio – s gitarou na krku a riffom, za ktorý by sa nemusela hanbiť žiadna rocková kapela.

Blackpink z Južnej Kórey sú celkom interesantný fenomén, niečo ako Babymetal, no vo svete popu. 🙂 Tiež štíhle mladé Ázijky, rovnako s výborne fungujúcou kapelou za sebou, takisto projekt na kľúč… 🙂 Jasné, cítite z toho tú umelinu, ale ako popový produkt to bolo vyrobené naozaj profi.

 

coachcella_19_2

The 1975

 

The 1975 z Británie boli pre mňa dosť veľkým sklamaním. Mal som celkom rád ich starú tvorbu – cítil som v nej závan rebélie a slobody, ale toto vystúpenie s novším repertoárom (väčšina piesní bola z albumu A Brief Inquiry into Online Relationships) bola pre mňa strašná nuda. Až záver mal trochu väčšie grády – samozrejme, vďaka starším songom.

Khruangbin vyzerajú na prvý pohľad naozaj zvláštne, ale ich zmes surf rocku, psychedelie, soulu a funku má niečo do seba. 🙂 Trio hrá viacmenej inštrumentálky a občas do toho niečo povie/zašepká/zaspieva. Bavila ma najmä basgitaristka Laura Lee a jej ladné pohyby pri hre. 🙂

Spomeniem ešte dve mená: Janelle Monáe predviedla najpresvedčivejšie r’n’b vystúpenie prvého dňa (aspoň z toho, čo som mal možnosť vidieť) a Nina Kraviz najpsycho performance – minimálne zo začiatku išlo skôr o divadelné predstavenie než DJ set.

To be continued…

 

…………………………………………………………………………………………………………………..

 

FB stránka Poetry In Telegrams – our Facebook

YouTube-kanál Poetry In Telegrams – our videos

Bandcamp Poetry In Telegrams – our Bandcamp, MP3, CDs

Twitter Poetry In Telegrams  – our Twitter

Blog Poetry In Telegrams – our blog

Instagram Poetry In Telegrams – our Instagram

Bandzone Poetry In Telegrams – our Bandzone

Oficiálna webová stránka Poetry In Telegrams – our official website

Advertisement

Komentáre sú uzavreté.