Klogr, Dust in Mind, Infected Rain – Part 2 (#271)

Druhá časť reportu z bratislavského Randalu… 🙂

Hlavné hviezdy prvého marcového víkendu sme si už rozobrali, poďme sa pozrieť na ostatné zúčastnené kapely.

 

 

Český Up!Great sme, žiaľ, nestihli, ale taliansko-americký Klogr už áno. Tak ako vždy, budem sa sústrediť najmä na pozitíva. 🙂 Svoj približne polhodinový set šli chlapi s nasadením a frontman Gabriele “Rusty” Rustichelli spieval – s hlasom ostrým ako píla – na plný plyn. Skupina funguje už od r. 2011, no toto bolo moje prvé stretnutie s ich tvorbou. Lepšie momenty striedali slabšie a z názvov songov mi v hlave zostal iba jeden – Something’s in the Air. Viacero ich textov sa dotýka ekologických tém a tieto momenty sú zapracované aj do ich klipov.

 

johny_a_dust_in_mind

Johny (Poetry in Telegrams) & Jen (Dust in Mind)

 

Treťou predkapelou hlavných hviezd sa stala francúzska päťka Dust in Mind, vlastne tentoraz iba štvorka, keďže bubeník musel byť hospitalizovaný. Neľahkú situáciu prišiel pred začiatkom priblížiť gitarista DIM a ako riešenie ponúkol hranie s nahratými bicími. Na zvuku to bolo zo začiatku žalostne počuť, ale postupne sa podarilo nájsť akýsi kompromis. Čo sa týka tvorby Francúzov, asi najlepšie by sedelo prirovnanie k Lacuna Coil – moderný metal so ženským i mužským vokálom, ktorý neurazí. Sympatická speváčka Jen & spol. robili čo mohli a aj preto si vyslúžili slušnú odozvu publika. Po koncerte som za ňou zašiel a ocenil, že to nevzdali. 🙂

 

 

Suma sumárum – vrcholom večera boli pre mňa headlineri Infected Rain, ktorí na sebe naozaj makajú a spolu s podobne ladenými Jinjer sú veľkým prísľubom pre budúcnosť metalu so ženským vokálom. Live videá oboch kapiel nájdete aj na našom Instagrame.

…………………………………………………………………………………………………………………..

 

FB stránka Poetry In Telegrams – our Facebook

YouTube-kanál Poetry In Telegrams – our videos

Bandcamp Poetry In Telegrams – our Bandcamp, MP3, CDs

Twitter Poetry In Telegrams  – our Twitter

Blog Poetry In Telegrams – our blog

Instagram Poetry In Telegrams – our Instagram

Bandzone Poetry In Telegrams – our Bandzone

Oficiálna webová stránka Poetry In Telegrams – our official website

 

 

 

Advertisement

Komentáre sú uzavreté.