Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity (#265)

V Bratislave sa zišla silná metalová štvorka. 🙂

Vyjdem s pravdou von – nie som skalným fanúšikom ani jednej z kapiel, ale bral som tento veľký koncert, ktorý sa uskutočnil 28. 1. 2019 v MMC, ako akúsi povinnú metalovú jazdu. Tu je pár postrehov, čo sa mi páčilo (prípadne nepáčilo):

  • Nailed to Obscurity (GER) – nevidel som celý set, takže ťažko sa nejako rozpisovať, ale na prvú predkapelu to určite neznelo najhoršie a zvuk bol tiež OK.
  • Jinjer (UA) – títo progresívni Ukrajinci sú mi z celej včerajšej štvorky hudobne najbližšie. Tatiana Shmailyuk má jeden z najlepších ženských hlasov na scéne a keby mali všetky ich songy refrény ako I Speak Astronomy, boli by nezastaviteľní. Škoda, že tam tá pesničkovosť zatiaľ nie je vo väčšej miere…

 

amorphis_ba

Modrý Amorphis v bratislavskom MMC (iPhone photo: Johny)

 

  • Soilwork (SWE) – švédski melodici to spolu ťahajú už od r. 1995, ale vždy išli nejako mimo mňa. Áno, zaznelo niekoľko dobrých refrénov (napr. Full Moon Shoals) a Speed je naozaj zdatný spevák, ale tá neustála valivosť ich soundu bez väčších dynamických zmien ma postupne začala unavovať.
  • Amorphis (FIN) – ťažko im niečo veľmi vytýkať, v podstate profi výkon, ale ani oni mi nie sú hudobne najbližší. Finále s orientálnym motívom v songu Death of a King však bolo veľmi dobré a pre mňa je to jeden z ich naj hitov.

Suma sumárum – bola to fajn akcia a rozhodne neľutujem svoju účasť, ale ako ste už zistili, existujú aj kapely, ktoré sú mi predsa len o kúsok bližšie a milšie… 🙂

 

…………………………………………………………………………………………………………………..

 

FB stránka Poetry In Telegrams – our Facebook

YouTube-kanál Poetry In Telegrams – our videos

Bandcamp Poetry In Telegrams – ourBandcamp, MP3, CDs

Musicglue Poetry In Telegrams – our e-shop: CDs, badges 

Twitter Poetry In Telegrams  – our Twitter

Blog Poetry In Telegrams – our blog

Instagram Poetry In Telegrams – our Instagram

Bandzone Poetry In Telegrams – our Bandzone

Oficiálna webová stránka Poetry In Telegrams – our official website

Advertisement

Komentáre sú uzavreté.