Jinjer, Bratislava (#233)

Opäť tu bola kapela s výbornou frontwoman. 🙂 

Vravím “opäť”, pretože iba pred pár týždňami navštívili klub Randal Infected Rain (MD) s charizmatickou Lenou. Niečo podobné, ale v inej farbe, sa dialo na koncerte Jinjer (UA).

Ukrajinci nastúpili ako headlineri, po predkapelách Mofokiller a Sinoptik, a rovnako ako u spomínaných Infected Rain bolo od začiatku jasné, kto tu bude veliť – žena. 🙂 Tatiana je síce malé žieňa, avšak s veľkým hlasom. Zvláda všetky hlasové polohy, vrátane tých najextrémnejších a v porovnaní s Lenou má ešte sýtejší hlas.

 

jinjer

Jinjer v Bratislave (iPhone Photo: Johny)

 

Čo sa týka výzoru, obe speváčky sú veľmi pekné a ich kapely by bez nich mali asi oveľa menej fanúšikov. 🙂 Tatiana momentálne vyzerá asi najlepšie vo svojej kariére a tak bola naozaj radosť pozorovať, čo sa deje na pódiu.

Horšie to bolo so zvukom. IR zneli od začiatku fantasticky (jedno z najlepších “nazvučení”, čo som zažil v tomto klube), no o Jinjer sa to tvrdiť nedá. Keď už sa silný Tatianin hlas strácal v djentovo-metalcorovej trme-vrme, neviem, ako by dopadol na jej mieste niekto iný. Škoda. 😦

 

 

Čo sa týka pesničiek, IR i Jinjer majú svoje silné skladby. Mňa v tento večer potešila najmä I Speak Astronomy a Pisces. By the way, veľké uznanie patrí celej skupine, pretože v Randali bolo počas koncertu takmer plno a tým pádom sa teplota vyšplhala do závratných výšok. Tatiana toho mala na konci asi naozaj dosť, pretože zo šatne vôbec nevyšla (teda minimálne hodinu, ktorú sme tam ešte zostali) a v tom je ďalší rozdiel medzi obomi porovnávanými vystúpeniami – Lena si fanúšikov doslova rozmaznáva a pri merchi bola päť minút po show!

V každom prípade to bol zaujímavý večer a už teraz si môžete do diárov zapísať ďalší bratislavský koncert tejto ukrajinskej skupiny. 28. januára 2019 totiž budú predskakovať kapelám Amorphis a Soilwork.

 

————————————————————————–

Sledujte všetky naše stránky:

Oficiálna webová stránka Poetry In Telegrams – our official website

FB stránka Poetry In Telegrams – our Facebook

Ako získať CD Poetry In Telegrams – how to order our CDs

Bandcamp Poetry In Telegrams – our Bandcamp, MP3, CDs

Musicglue Poetry In Telegrams  – our e-shop: CDs, badges 

YouTube-kanál Poetry In Telegrams – our videos

Twitter Poetry In Telegrams  – our Twitter

Blog Poetry In Telegrams – our blog

Bandzone Poetry In Telegrams – our Bandzone

 

 

Reklamy

Komentáre sú uzavreté.