Max & Igor Cavalera Return To Roots, Bratislava (Blog Post No. 185)

Týždeň plný koncertov pokračuje… 

V stredu 3. júla do hlavného mesta zavítali bratia Cavalerovci, aby odohrali kultový album Roots (má 20 rokov!). Nechcem sa púšťať do nejakých veľkých recenzií, ale predsa aspoň pár postrehov:

Tak, ako na pondelkovom koncerte skupiny Billy Talent, aj tu sa podarilo trafiť hlasitosť koncertu a neprišli sme o uši.

ČAD ako predkapela bol dobrá voľba.

 

Cavalerovci

Scéna tesne pred začiatkom koncertu

 

Setlist programu Return to Roots bol prirodzene jasný, ale škoda, že tým pádom najlepší song (Roots Bloody Roots) zaznel hneď na začiatku. V akejsi čudnej verzii 2017 sme ho síce počuli aj na záver, ale bolo to dosť rozpačité.

 

 

Kapela hrala s chuťou a Max je stále veľmi slušný frontman, no jeho hecovanie publika bolo až neprimerane časté, áno, až lezúce na nervy. 🙂

Rozpaky nastali aj pri skandovaní názvu “skupiny”. Čo vlastne kričať? Sepultura? Roots? Cavalera Conspiracy? Cavalerovci? 🙂

Roots je zaiste zaujímavý album, ale až tu som si uvedomil, ako monotónne znie naživo. Chýbali najmä výraznejšie melódie, keďže Max najmä kričí. Najmelodickejším songom sa tak stal narodeninový popevok Happy Birthday, keďže Marc Rizzo (gitarista) mal práve v ten deň narodeniny.

Osobitná kapitola bolo preplnené vypredané MMC, ale nedá sa čudovať, že vnútri sa nedalo dýchať, keď vonku boli teploty okolo 40°C. Našťastie, prežili sme… 🙂

Napriek niektorým výhradám, neľutujem, že som Cavalerovcov videl aj tretí raz – prvý krát ešte ako pôvodnú Sepulturu, druhý ako Cavalera Conspiracy a tretí teraz s projektom Return to Roots.

 

Budúci článok: Blind Guardian v Bratislave. Sleduj môj blog. 🙂

 

————————————————————————–

Sledujte všetky naše stránky:

Oficiálna webová stránka Poetry In Telegrams – our official website

FB stránka Poetry In Telegrams – our Facebook

Ako získať CD Poetry In Telegrams – how to order our CDs

Bandcamp Poetry In Telegrams – our Bandcamp, MP3, CDs

YouTube-kanál Poetry In Telegrams – our videos

Twitter Poetry In Telegrams  – our Twitter

Blog Poetry In Telegrams – our blog

Bandzone Poetry In Telegrams – our Bandzone

 

 

Reklamy

Komentáre sú uzavreté.