Rock Hard Festival, Rock am Ring, Lumen, One Love Manchester etc. (Blog Post No. 175)

Tento víkend bol tak nabitý hudobnými akciami, že najlepšie bolo zostať doma a sledovať ich všetky naraz! 😀 

Vravím to síce s humorom, ale niečo na tom je. 🙂 Z pohodlia domova som stihol hneď niekoľko festivalov a akcií. 🙂 Podarilo sa mi teda vidieť útržky z koncertu Lucie v Trnave (to však boli skutočne len kratučké momenty, ktoré nebudem hodnotiť), rôzne festivalové vystúpenia niekoľkých kapiel i koncert venovaný obetiam teroristického útoku v Manchestri.

Z Rock Hard Festivalu 2017 ma najviac zaujímalo, ako zahrá gitarista Ross the Boss, keďže doteraz som presvedčený, že tento chlapík stojí za najväčšími hitmi Manowar a za všetkými tými neopakovateľnými metalovými sólami. Žiaľ, jeho kapela je len akýmsi klonom Manowaru a ťaží z obdobia najväčšej slávy “kráľov metalu”. Škoda, čakal som viac…

Rock am Ring 2017 ponúkal asi najatraktívnejší program z celého hudobného víkendu. Nezastavila ho ani hrozba teroristického útoku a následné prerušenie. Za zmienku tu určite stojí doteraz druhý európsky koncert Prophets of Rage. Chlapci to odpálili naozaj v plnej sile a nechýbali ani najväčšie hity Rage Against the Machine či spomienka na Chrisa Cornella – pieseň Like a Stone, ktorú odspieval Serj Tankian. No a to sme zároveň pri druhej najväčšej atrakcii festivalu – kapele System of a Down. Úvodné problémy so zvukom našťastie postupne odzneli a SOAD tak mohol hrať jeden šláger za druhým, vrátane najslávnejšieho: Chop Suey!

 

 

Trnava sa cez víkend stala slovenským mestom hudby a okrem už spomínanej českej legendy Lucie ste tu mohli zažiť festival Lumen s držiteľmi Grammy – headlinerom totiž boli Switchfoot zo San Diega. Nemám veľmi v láske, keď sa kresťania “hrajú na svojom piesočku”, ale minimálne zvukovo boli hviezdy sobotného večera veľmi príjemné.

Nedeľa 4. 6. 2017 bola napokon dňom, kedy sa Ariana Grande vrátila na miesto činu – áno, vravím o smutnej udalosti v meste Manchester. “Dangerous woman” neprišla sama a na pomoc si prizvala kopu hostí. Ťažko sa však niekedy hodnotia výkony mainstreamových umelcov – nie že by nevedeli spievať a nemali profi kapely, ale vo väčšine piesní cítiť istý kalkul a ich výpovediam chýba akási umelecká surovosť. Najväčším prekvapením sa nakoniec pre mňa stal Justin Bieber. 🙂 Zistil som hneď dve veci: celkom slušne si vie poradiť s gitarou (hral iba sám, bez kapely) a je ľavák. A Katy Perry má momentálne najhorší účes vo svojej kariére. 🙂 Inak však musím akciu i snahu samotnej Ariany pochváliť, aj keď niečo mi hovorí, že toto asi nebude posledná udalosť tohto typu…

 

————————————————————————–

Sledujte všetky naše stránky:

Oficiálna webová stránka Poetry In Telegrams – our official website

FB stránka Poetry In Telegrams – our Facebook

Ako získať CD Poetry In Telegrams – how to order our CDs, incl. Melancholy 

Bandcamp Poetry In Telegrams – our Bandcamp, MP3, CDs, incl. Melancholy 

YouTube-kanál Poetry In Telegrams – our videos

Twitter Poetry In Telegrams  – our Twitter

Blog Poetry In Telegrams – our blog

Bandzone Poetry In Telegrams – our Bandzone

Advertisement

Komentáre sú uzavreté.