Roland Grapow & Masterplan (Blog Post No. 137)

Asi je čas predstaviť vám človeka, ktorý bude stáť za zvukom našej novej nahrávky. Áno, je to opäť Roland Grapow, ex-gitarista slávnych Helloween a hlava projektu Masterplan.

 

grapow_johny_cb

Roland & Johny

 

S Rolandom spolupracujem od prvého EP Songs for Desperate Lovers a aj tento raz sa nový materiál nahráva v Grapow Studios. Väčšina z vás si zrejme tohto chlapíka pamätá z pôsobenia v nemeckej legende Helloween, ale s tou sa rozišiel ešte v roku 2001. Spolu s ďalším odídencom, U. Kuschom, následne založili power-metalový Masterplan. Do partie pribudol spevák Jørn Lande a kapela sa rozbehla. Ani oni sa však postupne neubránili zmenám v zostave a výmena nastala aj na poste speváka. Jørna na chvíľu vystriedal Mike DiMeo a od r. 2012 je frontmanom Rick Altzi. Skupina doteraz vydala päť štúdiových albumov a jednu live-nahrávku.

 

 

Musím ešte prezradiť, že Grapow & co. chystajú novinku, ktorá by mala vyjsť v r. 2017 a pôjde o zbierku songov, ktoré Roland napísal pre Helloween. Samozrejme, dostanú “nový kabát” a z ukážky, ktorú som počul, sa javí, že nahrávka bude mať  naozaj veeeeeľký zvuk! 🙂

 

——————————————————————————————————————

Sledujte naše stránky / Follow us:

Oficiálna webová stránka Poetry In Telegrams – our official website

FB stránka Poetry In Telegrams – our Facebook

Bandcamp Poetry In Telegrams – our Bandcamp – ŠPECIÁLNA AKCIA na CD / CDs: Special Offer

Twitter Poetry In Telegrams  – our Twitter

YouTube-kanál Poetry In Telegrams – our videos

Reklamy

Komentáre sú uzavreté.