5 OTÁZOK pre Nikoletu Kováč, herečku z klipu Miracles

V utorok mal premiéru videoklip POETRY IN TELEGRAMS – Miracles. Ak chcete lepšie spoznať našu herečku, teraz je tá príležitosť… 🙂 Nikoleta Kováč (23) osobne.

282865_10200356523373567_1110525368_n

Nikoleta Kováč (Foto: Juraj Uradnik)

 

J: Ako sa z dievčaťa z Piešťan stane profi modelka pôsobiaca v Pekingu alebo Mexiku?

N: Okrem výzoru, ktorý je istou odrazovou plochou, také dievča z Piešťan potrebuje aj nejaké šťastie, aby stretlo správnych ľudí – fotografov, modelingových agentov, ktorí sa o väčšinu vecí postarajú za ňu. Veľmi dôležitá je optimistická osobnosť, trpezlivosť, prispôsobivosť a odvaha. Keď som nastupovala do lietadla smer Peking, poriadne som nevedela, do čoho idem. S odstupom času to beriem ako odvahu, haha.

J: Ktoré z veľkomiest, kde si pôsobila, ti najviac prirástlo k srdcu a prečo?

N: Bez rozmýšľania: Bangkok. Aj keď to nebola žiadna dovolenka a krásne thajské pláže som ani nevidela, stačilo to na to, aby som sa chcela práve do Thajska vrátiť. Môžu za to milí ľudia z modelingovej brandže, kamaráti, ale aj bežní obyvatelia mesta. Dostatočne tropické podnebie, skvelé thajské ovocie, nízke ceny a zmes rôznych kultúr mi pripravili najlepšie spomienky na tri mesiace v Thajsku.

J: Ako si sa dostala od modelingu k herectvu a čo vlastne majú tieto dve povolania spoločné?

N: Každá modelka má v sebe kus herečky, inak by nedokázala robiť ani modelku. Natáčame veľa reklám a niekedy dostaneme menšiu filmovú rolu len tak znenazdania, takže v modelingu sa s herectvom vždy trochu ráta. Obe povolania sú o emóciách, ktoré človek musí precítiť tak, aby boli uveriteľné pre pozorovateľa, či sa pozerá na fotografiu alebo na televíziu. Aj pri niektorých prehliadkach je catwalk skôr o herectve, tanci a robení show ako len o rýchlej chôdzi, ako vídať na fashion weekoch.

J: Akú postavu stvárňuješ v klipe Miracles a do akej miery ste si podobné?

N: Hrám vodnú vílu, akúsi sirénu, ktorá vždy nájde spôsob ako vlákať mužov do pasce. Je to tiež herečka, čo sa však dozvieme až na záver. Predpokladám, že máme spoločnú lásku k prírode, ale aj fascináciu mužmi. Obe rady určujeme pravidlá hry a rady vidíme, že všetko ide podľa plánu. Aj keď o nej veľa netušíme, nepoznáme ani motiváciu jej činov, cítila som sa v jej koži dobre.

J: Máš svoj vlastný blog o vegánstve. Prečo si sa rozhodla práve pre túto životnú filozofiu?

N: Najmä kvôli nespravodlivosti, netolerancii a chýbajúcej empatii v našom chovaní. Musíme sa zmeniť a pomaly sa meníme, napravujeme svoje chyby. Posledné storočia bojujeme so sexizmom, rasizmom, homofóbiou – získavame svoje práva a spravodlivosť. Ak chceme byť lepší, nemôžeme byt spravodliví a súcitní len k sebe a ignorovať iné zvieratá, prírodu a celú planétu. Chcem, aby sme sa zlepšili a všetkým bolo lepšie, preto vegánstvo.

 

 

Ako si objednať CD Poetry In Telegrams – Songs For Desperate Lovers

Oficiálna webová stránka Poetry In Telegrams

FB stránka Poetry In Telegrams

Komentáre sú uzavreté.